Регистрирани се 10 нови случаи на Ковид -19, три лица се починати

6 копии

Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја, по САД, каде има 33 милиони ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата во Индија загинале 400 илјади луѓе, од кои половина од нив за време на вториот бран во последниве неколку месеци, бранот кој гo ...
| | веќе видена | слични

Индија во петокот достигна црна пресвртница од 400.000 смртни случаи од коронавирус, половина од нив за време на вториот бран во последните месеци што ги ...
| | веќе видена | слични

Делта варијантата, или ткн индиски сој на коронавирусот, е откриена во Србија кај две лица кои неодамна се вратиле од странство, соопшти во четвртокот српското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.689, бројката на оздравени пациенти е 150.063, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот е потврден кај 81 лице во Србија во последните 24 часа, а во исто време, ниту еден пациент не починал како резултат на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 398 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 383 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 234 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се 10 нови случаи на Ковид -19, три лица се починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: