Помалку пари за нови училишта и екологија, повеќе за студенти и спорт со ребалансот на Буџетот [Инфографик]


Новиот Предлог ребаланс на Буџетот , кој беше усвоен од Владата и од почетокот на следниот месец ќе се најде пред пратениците, предвидува кратење пари за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И во попладневниот дел од собраниската комисиска расправа продолжија препукувањата за ребалансот на Буџетот. Пратениците од СДСМ уште еднаш повторија дека се ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од СДСМ уште еднаш повторија дека се зголемуваат средствата за инвестиции, за Армијата, за човечки капитал, за земјоделство, здравство, екологија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Декомпозицијата на економскиот раст покажува дека инвестициите ќе имаат значајна улога во заздравувањето на економијата и нејзиното постепено интензивирање, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е ребаланс за дополнително празнење на веќе празните џебови на граѓаните, за сметка на луксузирање на распашаната Влада. Ова е ребаланс со кој за 2 и пол ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска го започна претресот по Ребалансот на Буџетот. Согласно Деловникот, претресот треба да заврши за десет ...
| | веќе видена | слични

Од денес па во текот на наредните неколку денови во Собранието ќе се разгледува Ребалансот на Буџетот за 2021 година. Во оваа прилика би сакал да ја информирам ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ поднеле 153 амандмани на ребалансот на Буџетот, а вкупно се поднесени 222 амандмани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку пари за нови училишта и екологија, повеќе за студенти и спорт со ребалансот на Буџетот [Инфографик]

Од:
До кого (е-маил):
Порака: