Потврда за врвен квалитет - вината на Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија 37 награди

Вината на светски препознатливите брендови на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ повторно го потврдија исклучителниот квалитет. Само во последните два ...
| | веќе видена | слични

Македонската таеквондо натпреварувачка Мила Рељиќ доминираше на меѓународниот турнир „Тирана Опен“ во Албанија и беше прогласена за најдобар борец од ...
| | веќе видена | слични

Натпреварувачите на Таеквон-до клубот “Хва Ранг ИТФ” од Лескоец, Охрид викендов учествуваа на Меѓународниот А класа Таеквондо ИТФ турнир “Бугарија Опен” кој ...
| | веќе видена | слични

Ова беше прв меѓународен Таеквондо ИТФ натпревар во живо на овие простори после речиси две години. Учествуваа околу 400 натпреварувачи од 7 земји (Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Младата натпреваручка на таеквондо клубот „Тигри Скопје“, Мила Рељиќ, го освои пехарот во натпреварот Топ Џим Тирана кој викендов се одржа во Албанија. Со три ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврда за врвен квалитет - вината на Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија 37 награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: