Потврда за врвен квалитет - вината на Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија 37 награди

Вината на светски препознатливите брендови на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ повторно го потврдија исклучителниот квалитет. Само во последните два ...
| | веќе видена | слични

Македонската таеквондо натпреварувачка Мила Рељиќ доминираше на меѓународниот турнир „Тирана Опен“ во Албанија и беше прогласена за најдобар борец од ...
| | веќе видена | слични

Натпреварувачите на Таеквон-до клубот “Хва Ранг ИТФ” од Лескоец, Охрид викендов учествуваа на Меѓународниот А класа Таеквондо ИТФ турнир “Бугарија Опен” кој ...
| | веќе видена | слични

Ова беше прв меѓународен Таеквондо ИТФ натпревар во живо на овие простори после речиси две години. Учествуваа околу 400 натпреварувачи од 7 земји (Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Младата натпреваручка на таеквондо клубот „Тигри Скопје“, Мила Рељиќ, го освои пехарот во натпреварот Топ Џим Тирана кој викендов се одржа во Албанија. Со три ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 358 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 529 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврда за врвен квалитет - вината на Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија 37 награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: