Димовски: Софија ги бара истите права што ги доби Атина…

Премиерот Зоран Заев му посвети награда на амбасадорот и медијатор Метју Нимиц, кој повеќе од две децении беше вклучен во спорот за името со Грција. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Долгогодишниот претставник на Грција во разговорите за името во ОН и искусниот грчки дипломат, Адамантиос Василакис почина вчера на 79- годишна возраст, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчкиот дипломат Адамантиос Василакис, кој беше главен преговарач во спорот со името со Македонија почина на 79 години, јавуваат грчките медиуми. Роден на 13 ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот дипломат Адамантиос Василакис, кој беше главен преговарач на нашиот јужен сосед во разговорите под покровителство на ОН за името Македонија, почина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкиот дипломат, Адамантиос Василакис, кој беше главен преговарач во спорот со името со Македонија, починал на 79 години, објаввија грчките медиуми. Василакис ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на САД во Атина Џефри Пјат имал итна средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас која што бриселскиот медиум со силни врски со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 350 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 159 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 34 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Софија ги бара истите права што ги доби Атина…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: