Астрономската понуда од ЕФТ била пресудна ЕСМ да го добие бизнисот со набавка на струјата

Време зa читање: 2 минути ЕВН Хоум на тендерот за набавка на електрична енергија за наредните шест месеци како најповолна ја избра понудата на државната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Плаќањата со платежните картички од страна на граѓаните во трговијата во земјата во првиот квартал од 2021 година, забележаа значителен годишен раст кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Народната банка на денешната редовна седница го усвои извештајот за ризиците во банкарскиот систем во првиот квартал од 2021 година. Во Извештајот ...
| | веќе видена | слични

И покрај високата неизвесност поради пандемијата, банкарскиот систем и во првиот квартал од годината ја потврди подготвеноста да одговори на ризиците со кои е ...
| | веќе видена | слични

Целта на проектот „100 Најголеми“ е да допринесе кон развој и јакнење на позитивната деловна клима низ промоција на позитивната деловна пракса на најголемите ...
| | веќе видена | слични

Порталот Pari.com.mk во соработка со БизнисМрежа.мк ги анализираше финансиските резултати на креаторите на цената за домаќинствата. Минатогодишните финансиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатогодишните финансиски извештаи на компаниите кои учествуваат во креирањето на цената на струјата откриваат „интересни“ податоци – големите плусови на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авторот на изјавата за коалицијата на СДСМ+ДУИ+ДПМНЕ би сакала да ми објасни неколку прашања кои мене не ми се јасни - посочува Весна Јаневска, претседател на ...
сите 374 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 560 | | | веќе видена

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 238 | | | веќе видена

Денес, при редовната посета на Камчев, од страна на дел од неговиот правен тим повторно е констатирано она кое изминатите неколку недели се потврдува, дека ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономската понуда од ЕФТ била пресудна ЕСМ да го добие бизнисот со набавка на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: