Избрани нови изведувачи за делниците од експресниот пат Градско-Прилеп

Mинистерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, одговарајќи на прашање од пратеникот Миле Талевски од СДСМ на седница во Собранието, изјави дека веќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Веруваме дека само на тој начин државата оди во вистински правец, истакна денеска во Кавадарци министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, кој заедно ...
| | веќе видена | слични

РАДОВИШ Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски неодамна ја посети Општина Радовиш, каде што оствари работна средба со градоначалникот на општината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи денеска ја посети општина Боговиње каде заедно со министерот за животна средина и просторно планирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Веќе имаме избрано изведувач, односно преземена е трасата на првата делница (Градско-Дреново) од експресниот пат Прилеп – Градско од компанијата „Штрабаг“ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 538 | | | веќе видена

Движењето Беса ги повика своите гласачи во вториот круг од локалните избори да ги поддржат кандидатите на Алијанса за Албанците и побара и оваа партија ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата, Ивановска, побара иницијативност, пред се, од Јавното обвинителство, наведувајќи конкретни примери. Повикот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 254 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, заедно со кандидатот за градоначалник, на Гевгелија, Андон Сарамандов, остварија средба со граѓаните со ...
сите 220 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Компанијата Модерна денеска објави позитивни резултати од својата вакцина против Ковид-19 кај деца на возраст од шест до 11 години, кои наскоро ќе ги достави ...
сите 402 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избрани нови изведувачи за делниците од експресниот пат Градско-Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: