Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со ЕУ


Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи за односите меѓу Москва и Вашингтон по самитот на лидерите во Женева, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков рече дека САД не се откажуваат од своите ...
| | веќе видена | слични

По носење на „скандалозниот“ закон за ЛГБИ заедницата,поради кој земјата може да се соочи со правни последици, унгарскиот претседател во интервју за Си- Ен-Ен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европската унија (ЕУ) не треба да биде поделена во дебатата за прашањето на владеењето на правото во однос на ...
| | веќе видена | слични

Разговорите на ЕУ со Русија би биле корисни во голем број области, барем да се испрати директна порака до рускиот претседател Владимир Путин дека сајбер ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во својата колумна за „Комерсант“ напиша дека изјавите што доаѓаат од Вашингтон по самитот на ...
| | веќе видена | слични

Чешкиот претседател Милош Земан изјави дека смета дека трансродовите луѓе се „одвратни“, јавува Ројтерс. Тој го коментираше контроверзниот унгарски закон со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чешкиот претседател Милош Земан коментирајќи го унгарскиот закон со кој се забранува ЛГБТ-материјалот во училиштата, изјави дека трансродовите луѓе му биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 129 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 403 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 449 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 95 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: