ВИДЕО | Биљали: Некој во ЕУ и намигнува на Бугарија да ја држи рампата спуштена


Мислам дека проблемот е комплициран и ова што се манифестира сега е резултат на таа комплицираност. Мора да се сложиме околу констатацијата дека ЕУ не е таа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска говореше на панелот посветен на пристапувањето во ЕУ насловен: „Патот кон ...
| | веќе видена | слични

Тој додаде дека ЕУ не може да биде светска сила, се` додека не го сфати сериозно Западен Балкан Најголемиот проблем со кој ЕУ во моментот се соочува е губењето ...
| | веќе видена | слични

Во едно од последните јавни гостувања претседателот на Р.Србија, Александар Вучиќ најави скоро интензивирање на иницијативата за “Мал Шенген” помеѓу Србија, ...
| | веќе видена | слични

Додека Брисел се обидува „проширувањето“ да го држи високо на агендата, сѐ повидливо е разочарувањето кај балканското водство, кое се обидува да најде начин да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Неприкосновено право на секој народ е правото на самоопределување и да го одбере јазикот на кој зборува. Тоа е право на луѓето што живеат тука, а не на друга ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во обраќањето на Преспа форум дијалогот „Западен Балкан: Делот што недостига за Европа да биде целосна” што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се ...
сите 261 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 283 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Биљали: Некој во ЕУ и намигнува на Бугарија да ја држи рампата спуштена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: