СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат


Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев континуирано спроведуваат ефикасни економски мерки, кои резултираат со економски раст и развој. Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ, одговарајќи на новинарско прашање, кажа дека по судиите, за поголеми плати се разговара и со обвинителите.„Имав можност ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Интенцијата на нашите мерки и на нашата политика е да се зголемат платите и никој да не биде изоставен, а со тоа да се зголеми одговорноста и на судиите и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев остануваат целосно посветени на вложување во човечкиот капитал во сите сектори. Тече исплатата на 5 отсто ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во тек е исплатата на 5 отсто бонус на платите за месеците март и април на вработените во јавните здравствени установи, информира портпарлот на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжуваат да инвестираат во човечкиот капитал во сите сектори. Просечната плата за месец април 2021 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: