МТСП со препораки за заштита од топлотниот бран


6 копии
2 копии

Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мала локална облачност и со умерен, повремено засилен ветер од западен правец. Во крајните источни делови ќе има ...
| | веќе видена | слични

Зголемен е бројот на скопјани кои колабирале на јавни места – само денеска до 14 часот имавме повици за интервенција за дури седум – осум колапси, а има и ...
| | веќе видена | слични

Трудовите инспектори извршиле 95 надзори во правни субјекти каде што работните активности се извршуваат на отворено, во деновите кога Македонија беше зафатена ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП со препораки за заштита од топлотниот бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: