Македонија и Албанија разочарани од одлуката на ЕУ, порачуваат дека Европа треба да си го реши проблемот

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Словенија од денеска го презема шестмесечното претседавање со Советот на ЕУ. За Македонија, тоа значи нова шанса за одблокирање на евроинтеграциите и нова ...
| | веќе видена | слични

 И европски високи претставници го охрабрија словенечкото претседателство да работи по предлогот што на владите во Македонија и во Бугарија им го достави ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Стево Пендаровски смета дека Северна Македонија нема морално право да бара Албанија да не се одвојува во процесот на проширување на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарското вето е секако неоправдано и за жал националистичка злоупотреба на моќта на земја членка на ЕУ. На многу начини, тоа е дури и повеќе безобразно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското вето секако е неоправдано, и за жал, националистичка злоупотреба на моќта на земја-членка на Европската Унија, истакна експертот за Балканот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД најавува зголемување на трговската размена со Македонија, по блокадата од Бугарија за почеток на преговорите со ЕУ. Ваквото сценарио следува по изјавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 279 | | | веќе видена

По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник ...
сите 164 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Албанија разочарани од одлуката на ЕУ, порачуваат дека Европа треба да си го реши проблемот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: