Мал број заразени со коронавирус, учениците да се вратат во училиштата


Здравствените власти во земјава сметаат дека учениците можат да се вратат во училиштата од септември, а за две недели целосно ќе бидат завршени протоколите за ...
| | веќе видена | слични

По три месечен застој, од следната недела продолжува доставата на 200.000 вакцини руски „Спутник“, најави Министерот Венко Филипче. По 3.000 дози што ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија ќе добие уште една донација на вакцини од Хрватска. Десет илјади дози од Астра Зенека ќе пристигнат утре од Загреб. Следната недела се очекува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемилошката слика е прилично стабилна и попуштањето на мерките се должи на олабавувањето, генерално на сите мерки. Нашиот став е да се оди во тој правец, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Имаме најава дека в петок ќе стигнат 10.000 вакцини на „Астра Зенека“, донација од Хрватска. Во текот на наредната недела се очекува да стигнат и 10.000 ...
| | веќе видена | слични

По 3.000 дози што ги добивме во март, следната пратка ќе биде 10.000. Дополнително, залихите на „АстраЗенека“, наменети за повозрасните граѓани, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Mерките и натаму ќе се олабавуваат, бидејќи тоа го дозволува епидемиолошката состојба. Но ако има промени ќе воведеме некакви рестрикции, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку години ја преземавме обврската, како Министерство за здравство да се грижиме за здравствената состојба на затворениците преку тоа што лекарите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мал број заразени со коронавирус, учениците да се вратат во училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: