ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ЈУЖНА АМЕРИКА: Во Бразил повторно помор, рекорден број новозаразени

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Делта варијантата, или ткн индиски сој на коронавирусот, е откриена во Србија кај две лица кои неодамна се вратиле од странство, соопшти во четвртокот српското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот е потврден кај 81 лице во Србија во последните 24 часа, а во исто време, ниту еден пациент не починал како резултат на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делта-сојот на вирусот корона сè уште не е официјално потврден во Србија, а веќе се зборува за нов вид во светот! Имено, Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа починале 14 лица, додека на 29 јануари, бројот на смртни случаи бил значително поголем - 1245, пишува Sky News. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Велика Британија забележа 26.068 случаи на зараза со Ковид-19, што е највисока бројка од 29 јануари, кога имаше 29.079.Во последните 24 часа починаа 14 лица, ...
| | веќе видена | слични

Владата на Уругвај објави податоци, кои покажуваат дека оваа кинеска вакцина ги намалила заразите за 61 отсто и хоспитализациите за 92 проценти Лекарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ЈУЖНА АМЕРИКА: Во Бразил повторно помор, рекорден број новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: