ЛИСТА: Во 12 градови нема ниту еден заболен од коронавирус

2 копии

Коронавирусот е потврден кај 81 лице во Србија во последните 24 часа, а во исто време, ниту еден пациент не починал како резултат на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични
16 копии
6 копии

Во болнички услови по компликации од ковид-19 почина 76-годишно лице од Виница, соопшти Министерството за здравство. Од 2.531 тестирање регистрирани се 5 нови ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа починале 14 лица, додека на 29 јануари, бројот на смртни случаи бил значително поголем - 1245, пишува Sky News. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитар Ковачевски е срам за македонскиот народ. Продолжувањето по стапките на неговиот ментор Зоран Заев, каде што убедливо ја носи државата кон патот на ...
сите 382 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.Г., на 41 година од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и ...
сите 375 | | | веќе видена

Најмалку три лица загинаа денеска, а 11 се повредени во несреќа предизвикана од шверцер на луѓе на југот на Унгарија, соопшти полицијата на округот Бац-Кискун. ...
сите 106 | | | веќе видена

Русија и САД во петокот соопштија дека се подготвени да разговараат за размена на затвореници, еден ден откако рускиот суд ја осуди кошаркарската ѕвезда Бритни ...
сите 104 | | | веќе видена

Власта лаже дека нема да се почувствува енергетската криза, зошто тогаш поскапе парното?!, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Пред само два дена РКЕ, ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИСТА: Во 12 градови нема ниту еден заболен од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: