Бугарски новинар: Се сомневам дека Софија ќе биде во изолација поради ветото дадено на Скопје


Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска говореше на панелот посветен на пристапувањето во ЕУ насловен: „Патот кон ...
| | веќе видена | слични

Тој додаде дека ЕУ не може да биде светска сила, се` додека не го сфати сериозно Западен Балкан Најголемиот проблем со кој ЕУ во моментот се соочува е губењето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Неприкосновено право на секој народ е правото на самоопределување и да го одбере јазикот на кој зборува. Тоа е право на луѓето што живеат тука, а не на друга ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во обраќањето на Преспа форум дијалогот „Западен Балкан: Делот што недостига за Европа да биде целосна” што ...
| | веќе видена | слични

„Грција и ги ‘соблече гаќите’ на Македонија, а Бугарија ја ‘осуди на смрт’ поради претензиите кон јазикот и националниот идентитет, анализира долгогодишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 453 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски новинар: Се сомневам дека Софија ќе биде во изолација поради ветото дадено на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: