Сончево и многу топло, температурата над 40 степени Целзиусови


Зголемен е бројот на скопјани кои колабирале на јавни места – само денеска до 14 часот имавме повици за интервенција за дури седум – осум колапси, а има и ...
| | веќе видена | слични

Најекстремниот топлотен бран досега забележан на северозападниот дел на Пацификот продолжува да руши рекорди од ден во ден. Милиони луѓе се наоѓаат моментално ...
| | веќе видена | слични

Најекстремниот топлотен бран некогаш забележан на пацифичкиот северозапад продолжува да руши рекорди. Милиони луѓе се на подрачјата за кои е на сила ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во западна Канада, каде веќе неколку дена владее топлотен бран, избувна шумски пожар, заради што е наредена евакуација на жителите на малиот град Литон, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 141 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 204 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 172 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 113 | | | веќе видена

Се бара решение за подобрување на железничкото поврзување на Северна Македонија, Србија и Албанија, за што би се изработила заедничка развојна програма со која ...
сите 196 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и многу топло, температурата над 40 степени Целзиусови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: