Нетфликс брзо заработува, а сега влегува во бизнисот и со онлајн продавници

Време зa читање: 2 минути Американската стриминг компанија Нетфликс има повеќе од 200 милиони корисници. Бројот на корисници, а со тоа и нивниот профит, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Американската економија бележи годишна стапка на раст од 6,4 отсто во првиот квартал, покажуваат податоците на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути „Nike“ објави рекордна квартална продажба од над 12 милијарди долари за прв пат во својата 50-годишна историја. Ова се случи поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 127 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 361 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 401 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 189 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетфликс брзо заработува, а сега влегува во бизнисот и со онлајн продавници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: