Google под истрага на ЕУ заради услугите за рекламирање

2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша декрет со кој на големите социјални мрежи како Фејсбук, Јутуб и Твитер им дава до знаење дека мораат да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот регулатор за конкуренција на пазарот денеска отвори официјална истрага за да утврди дали компаниите „Амазон“ и „Гугл“ презеле доволно мерки за ...
| | веќе видена | слични

Социјалната мрежа до сега јавно вети а и спроведе искоренување на секоја ваква активност, меѓутоа исклучиво од „странско“ (не-американско) потекло. Иако до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 130 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 403 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 121 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google под истрага на ЕУ заради услугите за рекламирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: