Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за ...
| | веќе видена | слични

Комбинација од четири двојки и победи на условно кажано гостинските репрезентации во четвртфиналето на Европското првенство, кои и се и фаворити според ...
| | веќе видена | слични

Со вчерашните мечеви на „Вембли“ и „Хемпден Парк“ и победите на Англија и Украина се комплетираше осминафиналната рунда на Европското првенство. Англичаните и ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на осминафиналните парови, веќе се познати четвртфиналните мечеви на ЕУРО 2020.Четвртфиналето го отвараат Швајцарија и Шпанија на 2 јули во 18 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со одигрување на последните два осминафинални натпревара, познати се двојките за четвртфиналето. На 2 јули ќе играат: Швајцарија – Шпанија (Санкт Петербург, ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера осминафиналето на Европското првенство познат е костурот за преостанатиот дел од првенството. Четвртфиналните натпревари ги отвараат Швајцарија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: