Заев: Обрасци има и се издаваат, имаме навала на вадење документи зашто сега се отворија границите


Во државата веќе се издаваат два милиони документи електронски месечно, а ние сакаме да се издваат 20 милиони. Тоа е целта за 2022 година, изјави вечерва ...
| | веќе видена | слични

Пасошите кои ќе се издаваат од денеска ќе бидат со новото уставно име Република Северна Македонија, согласно Преспанскиот договор. Ова претходно го потврди и ...
| | веќе видена | слични

„Ќе го преполовиме времето потребно за вадење на личните документи и ќе ги елиминираме долгите и хаотични редици. Овие услуги ќе влезат во приоритетните за ...
| | веќе видена | слични

Фото: ТВ21 Втор ден по ред пред просториите на МВР, кај Македонска Телевизија има страшни гужви и турканици од огромен број граѓани кои се обидуваат да извадат ...
| | веќе видена | слични

Она што ние мораме како МВР да го направиме е да го надградиме софтверот и да почнеме да издаваме пасоши со Репуиблика Северна Македонија. Тоа е наша законска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Обрасци има и се издаваат, имаме навала на вадење документи зашто сега се отворија границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: