Рама: ЕУ потфрли повторно и не го одржа ветувањето


4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев на маргините на Преспа форум дијалог ја прими генералната секретарка на Советот на Европа, Марија ...
| | веќе видена | слични

Заменик-помошникот државен секретар на САД за европски прашања Метју Палмер кажа дека македонската влада го искористи своето силно партнерство со Грција за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Поврзувањето на младите од регионот создава синергија која го забрзува процесот на интеграција на земјите од Западен Балкан во Европската Унија. Затоа, како ...
| | веќе видена | слични

Несомнено улогата на медиумите е од исклучително значење, тоа е неопходниот и круцијален линк во процесот на евроинтеграција, порача денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ од првата панел-дискусија, „Преспа форум дијалог“ кажа дека е потребно поголема регионална соработка и обединување во ...
| | веќе видена | слични

„Слободното движење на стоките, слободна трговија со услугите, отстранување на пречките во трговијата со стоките и услугите, како рамка за поголеми олеснувања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 273 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: ЕУ потфрли повторно и не го одржа ветувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: