Ѓорчев: Македонија ги загуби меѓународните позиции откако сите сфатија дека Заев е подготвен да испорача сѐ што ќе му побараат

Португалија како претседавач со ЕУ се обидува да најде средина за надминување на проблемот со Бугарија, откако премиерот Зоран Заев ја доведе Македонија во ...
| | веќе видена | слични

МВР направи огромен пропуст во врска со истрагата за фалсификуваните пасоши, изјави во емисијата „Што не е јасно?“ поранешниот помошник директор во БЈБ и ...
| | веќе видена | слични

Веќе два месеци Обвинителството молчи дали премиерот Зоран Заев ќе биде повикан на разговор, по тврдењето на турскиот нарко бос Седат Пекер, кој во Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија имаше патни испрати за оние кои се занимаваат со криминал кој влијае на безбедноста на државите, ама не и за граѓаните, рече поранешниот началник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблемот со Бугарија ескалираше на штета на Македонија, потпишавме договори за добрососедство и не уверуваа од Владата се е решено и вратите на ЕУ и НАТО се ...
| | веќе видена | слични

Владата мора или посериозно да се однесува или да си замине. Очигледно владеењето на оваа Влада води кон нужни предвремени избори затоа што ова е ...
| | веќе видена | слични

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во „Анализа 24“ што се емитува на телевизја 24 рече дека Португалија како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата „24 анализа“ што се емитува на телевизја 24 рече дека Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека Македонија е во бездна, но според сите информации кои ги знае секој граѓанин говорат дека ова што се случува во земјава само се продлабочува. ...
| | веќе видена | слични

Искрената битка е да се зачува идентитетот и истовремено да станеме членка на НАТО и ЕУ, тоа го прави оваа влада. Да имаше предавство немаше да имаме вето од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 500 | | | веќе видена

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
сите 187 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 435 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 103 | | | веќе видена

Изјавите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки решенија што ќе доведат ...
сите 243 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Македонија ги загуби меѓународните позиции откако сите сфатија дека Заев е подготвен да испорача сѐ што ќе му побараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: