Инфлацијата го јаде растот на платите

7 копии

Од Македонија лани се иселиле 1.082 македонски граѓани, а во државава се доселиле 1.848 лица од странство, покажуваат статистичките бројки од Државниот завод ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти, велат ...
сите 320 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 187 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 151 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Жозеп Борел организираше неформална вечера со лидерите на Западен Балкан на маргините на ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата го јаде растот на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: