Милијардерот ја напушти Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс оставајќи им 4,1 милијарди долари

2 копии

Милијардерот Ворен Бафет денеска поднесе оставка од функцијата повереник на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, една од најголемите приватни добротворни ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот инвеститор и американски милијардер, Ворен Бафет, изјавил дека економските последици од пандемијата на коронавирусот неправедно ги погодија малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Пред да стане познат милијардер со големи изуми и достигнувања, Илон Маск бил момче кое студирало физика и економија на Универзитетот во Пенсилванија. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милијардерот Ворен Бафет најави оставка од местото повереник на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс. Откако пред 15 години се обврза да го даде своето богатство од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 356 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардерот ја напушти Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс оставајќи им 4,1 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: