Бесими: Приходите заклучно јуни повисоки за над 14 отсто

Приоритетите на Владата се подобро да се справи со пандемијата, па затоа ќе има повеќе пари за здравството, за вакцини и повеќе пари во програмите за поддршка ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Во земјава постои консензус меѓу власта, опозицијата и бизнис заедницата дека е време да се дизајнира моделот на еколошки давачки и да се донесат. Дилема и ...
| | веќе видена | слични

По зелената такса Владата ведува и зелен данок, јавува Сител. Министерот за финансии, Фатмир Бесими во изјава за телевизијата вели дека ќе има широка дебата со ...
| | веќе видена | слични

Оваа година првпат по повеќе години и децении со ребалансот се зголемуваат капиталните расходи, што значи дека Владата се поставува уште поамбициозно, и тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Приходите заклучно јуни повисоки за над 14 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: