Бочварски: Експресниот пат од Бучим до Радовиш ќе биде пуштен во сообраќај најдоцна септември

Во рамките на посетата министерот Бочварски, градоначалникот Конзулов и директорот на  ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионални патишта Беким ...
| | веќе видена | слични

Меѓу советничките прашања поставени до градоначалникот Шилегов беше и прашањето за воведувањето на БРТ во Скопје. Во однос на прашањето градоначалникот Шилегов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РАДОВИШ Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски неодамна ја посети Општина Радовиш, каде што оствари работна средба со градоначалникот на општината ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемите капитални проекти кои се реализираат во оваа календарска година во Кичево е целосната реконструкција на улицата„ Борис Кидрич“, една од ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа во Кичево работи на осовременување на патната инфраструктура во населбата Иванидол, каде е лоцирана и првата индустриска зона која почна ...
| | веќе видена | слични

Калливи улици на кои нема улично осветлување, намален притисок на вода, особено во овој период од годината, и септички јами во секој двор. Вака живеат жителите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Експресниот пат од Бучим до Радовиш ќе биде пуштен во сообраќај најдоцна септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: