Заев: Инвестициите во енергетика се високо на владината агенда

5 копии

"Ја отвораме државата за сите инвеститори кои ќе донесат поголема додадена вредност, стабилни работни места и повисоки плати за нашите сограѓани. Повеќе не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со претставници на компании-членки на Советот на странски инвеститори и Асоцијацијата ...
| | веќе видена | слични

Поголема соработка на ниво на целокупната економија со акцент на земјоделско-прехранбениот сектор, животната средина, туризмот и индустријата, вмрежување на ...
| | веќе видена | слични

На седницата присуствуваа и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Јован Деспотовски, директорот на Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, преку видеоврска учествуваше на состанокот на министри за економија на земјите кои се дел од Берлинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата, Дејан Павлески оствари средба со Директорот на Делегацијата на Германското стопанство во Северна Македонија, Патрик Мартенс за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздрави одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 548 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Инвестициите во енергетика се високо на владината агенда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: