Димитров: Сè потешко станува да им зборувам на граѓаните за европска интеграција


Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 И европски високи претставници го охрабрија словенечкото претседателство да работи по предлогот што на владите во Македонија и во Бугарија им го достави ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, коментирајќи ги последните случувања околу содржината на португалскиот предлог за ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот министер за надворешни работи Аугусто Сантош Силва вели дека е грешка изјавата на неговата колешка, државната секретарка за европски прашања Ана ...
| | веќе видена | слични

Денес во Брисел Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски и секретарот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва, изјави дека станува збор за грешка во изјавата од страна на државната секретарка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров имаше средба со заменик министерот за надворешни работи на Чешката Република, Алеш Хмелар, на која, ...
| | веќе видена | слични

Еевропските перспективи, како и актуелните случувања во земјава беа тема на денешната средба во Брисел на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Денес во Брисел делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски се сретна со Комесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархеј. На средбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Сè потешко станува да им зборувам на граѓаните за европска интеграција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: