Искеширани 614 илјади евра за акции од Комерцијална банка: Кој го зголемува учеството

Нова блок трансакција со акции на Комерцијална банка денеска, откако претходната недела „Адора Инженеринг“ на познатиот бизнисмен Ванчо Чифлиганец во еден блок ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија донесе решение со кое се дава одобрение за основање на Друштво за ...
| | веќе видена | слични

Грчките газди на Енерџи Деливери Солушнс (ЕДС), компанијата која во земјава ја основаше и ја поседуваше поранешниот вицепремиер, бизнисменот Кочо Анѓушев, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бизнисменот Фатмир Етеми се стекна со нови 35.637 обични акции во Комерцијална банка. Оваа трансакција доаѓа по само неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Се основа ново Друштво за управување со инвестициски фондови Вега Фондови АД Скопје. Комисијата за хартии од вредност веќе издаде одобрение. Формирано е со ...
| | веќе видена | слични

Нова блок трансакција вредна 5 милиони евра за 1,6 отсто од акциите на „Комерцијална банка“. Станува збор за блок со кој по цена речиси идентична со последната ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Етеми, член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка е купувачот на 4.312 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, известија денеска од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Искеширани 614 илјади евра за акции од Комерцијална банка: Кој го зголемува учеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: