Бектеши и Сијарто на македонско-унгарскиот бизнис форум: Создадовме поволни услови за странските инвеститори, големи се перспективите за унапредување на економската соработка помеѓи Северна Македонија и Унгарија


Министерот за економија Крешник Бектеши се обрати на македонско-унгарскиот бизнис форум кој денеска се одржа во Штип во организација на Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ја отвораме државата за сите инвеститори кои ќе донесат поголема додадена вредност, стабилни работни места и повисоки плати за нашите сограѓани. Повеќе не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со претставници на компании-членки на Советот на странски инвеститори и Асоцијацијата ...
| | веќе видена | слични

Поголема соработка на ниво на целокупната економија со акцент на земјоделско-прехранбениот сектор, животната средина, туризмот и индустријата, вмрежување на ...
| | веќе видена | слични

На седницата присуствуваа и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Јован Деспотовски, директорот на Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата, Дејан Павлески оствари средба со Директорот на Делегацијата на Германското стопанство во Северна Македонија, Патрик Мартенс за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот се оствари средба помеѓу директорот Дејан Павлески и Претседателот на Советот на странски ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска оствари работна средба со Ари Наим, регионалниот раководител за Централна и Југоисточна Европа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 360 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши и Сијарто на македонско-унгарскиот бизнис форум: Создадовме поволни услови за странските инвеститори, големи се перспективите за унапредување на економската соработка помеѓи Северна Македонија и Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: