Општина Виница обезбеди финансиска поддршка за реконструкција на водоводот во Блатец и за енергетска ефикасност

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка од над 2,4 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа, наменети за реконструкција на водоводот во ...
| | веќе видена | слични

Комплетно е реконструирана зградата во која што се сместни службите на Центарот за вработување во Куманово. Проектот за модернизација, санација и адаптација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проектот за енергетска ефикасност „Замени“ во рамки на Стратегиската платформа за локален економски развој на Општина Аеродром, наиде на голем интерес меѓу ...
| | веќе видена | слични

Со средства во износ од околу 1.6 милиони денари од Бирото за регионален развој на Министерството за локална самоуправа ќе се изврши санација на дотраената и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Долно Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи продолжува со подобрување на условите за работа во полициските станици со цел поголема мотивација на полициските службеници. ...
| | веќе видена | слични

Ова во рамки на денешната посета на Берово го истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање за најавената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 50 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 222 | | | веќе видена

Покрај бугарско државјанство, СДСМ тврди дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Арсовска имала и бугарска лична карта. ...
сите 302 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка за реконструкција на водоводот во Блатец и за енергетска ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: