Општина Виница обезбеди финансиска поддршка за реконструкција на водоводот во Блатец и за енергетска ефикасност

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка од над 2,4 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа, наменети за реконструкција на водоводот во ...
| | веќе видена | слични

Комплетно е реконструирана зградата во која што се сместни службите на Центарот за вработување во Куманово. Проектот за модернизација, санација и адаптација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проектот за енергетска ефикасност „Замени“ во рамки на Стратегиската платформа за локален економски развој на Општина Аеродром, наиде на голем интерес меѓу ...
| | веќе видена | слични

Со средства во износ од околу 1.6 милиони денари од Бирото за регионален развој на Министерството за локална самоуправа ќе се изврши санација на дотраената и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Долно Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи продолжува со подобрување на условите за работа во полициските станици со цел поголема мотивација на полициските службеници. ...
| | веќе видена | слични

Ова во рамки на денешната посета на Берово го истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање за најавената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 570 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка за реконструкција на водоводот во Блатец и за енергетска ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: