РАБОТА ОД ДОМА: Луѓето низ светот нејќат назад во канцеларија!

6 копии

Јапонската влада ги објави своите годишни упатства за економска политика, што вклучуваат нови препораки за компаниите – да им дозволат на своите работници да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четири наместо пет дена работа во неделата да им дозволат јапонските фирми на своите вработени, советува владата во својот пост-ковид економски план, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Гигантот од Волстрит, „Морган Стенли“, ќе им забрани на вработените и клиентите кои не биле целосно вакцинирани против ковид-19 да влегуваат во нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАБОТА ОД ДОМА: Луѓето низ светот нејќат назад во канцеларија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: