Бислимоски: Намалувањето на ДДВ-то за струјата е едно од решенијата што ги понуди РКЕ пред една година


Намалувањето на ДДВ-то е едно од решенијата што Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) го понуди точно пред една година како можност да се заштитат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Пратениците на опозициската партија на денешната собраниска седница не гласаа за усвојување на потребата од скратена постапка при носењето на измените и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач „ЕВН ХОМЕ“ ...
| | веќе видена | слични

Со ценовна еквилибристика - намален ддв повисоки трошоци за компаниите - цената на струјата остана речиси иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме од 1 јули ќе пресметува за 12,36 отсто повисока цена на потрошениот киловатчас електрична енергија кај домаќинствата. Ова го предвидува Регулаторната ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш го покажа своето антинародно лице. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница не гласаа за усвојување на потребата од ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 ...
| | веќе видена | слични

Струјата поскапува за 12,36%, но тоа нема да го почуствуваат граѓаните бидејќи ДДВ-то се намалува од 18 на 5%.Каква промена во сметките ќе имаат граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика објави дека цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 проценти, но првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Намалувањето на ДДВ-то за струјата е едно од решенијата што ги понуди РКЕ пред една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: