Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс во Скопје


Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс, денеска, ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Како ...
| | веќе видена | слични

Свеченото примопредавање на македонското знаме под кое нашите мировници 19 години ги извршуваа воените обврски, симболично го означи крајот на учеството на ...
| | веќе видена | слични

Oд оваа земја се врати последниот мировен контингент Во изминатите години повеќе од 3300 македонски мировници, од кои речиси 200 жени, беа дел од операциите во ...
| | веќе видена | слични

Министерката Радмила Шекеринска попладнево ги отвори повеќечасовните билатералните консултации со САД за одбраната, кои се одржаа преку видео-конференциска ...
| | веќе видена | слични

По 19 години учество заедно со мировните сили на НАТО во Авганистан, македонските војници се враќаат дома Претседателот и врховен командант на Армијата Стево ...
| | веќе видена | слични

По 19 години, македонската армија го заврши својот ангажман во Авганистан и нејзини последни припадници се вратија дома. Македонските мировници во изминатите ...
| | веќе видена | слични

За еден војник и офицер нема ништо повозвишено од тоа да ја претставува својата земја и својата Армија на една меѓународна мисија, како што беше ИСАФ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 184 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 435 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: