Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс во Скопје


Како што соопшти Министерството за одбрана, врховниот командант на сојузничките сили за Европа, генералот Волтерс, ќе има официјални средби со министерката за ...
| | веќе видена | слични

Свеченото примопредавање на македонското знаме под кое нашите мировници 19 години ги извршуваа воените обврски, симболично го означи крајот на учеството на ...
| | веќе видена | слични

Oд оваа земја се врати последниот мировен контингент Во изминатите години повеќе од 3300 македонски мировници, од кои речиси 200 жени, беа дел од операциите во ...
| | веќе видена | слични

Министерката Радмила Шекеринска попладнево ги отвори повеќечасовните билатералните консултации со САД за одбраната, кои се одржаа преку видео-конференциска ...
| | веќе видена | слични

По 19 години учество заедно со мировните сили на НАТО во Авганистан, македонските војници се враќаат дома Претседателот и врховен командант на Армијата Стево ...
| | веќе видена | слични

По 19 години, македонската армија го заврши својот ангажман во Авганистан и нејзини последни припадници се вратија дома. Македонските мировници во изминатите ...
| | веќе видена | слични

За еден војник и офицер нема ништо повозвишено од тоа да ја претставува својата земја и својата Армија на една меѓународна мисија, како што беше ИСАФ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 325 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на 31 октомври да излезат и да гласаат, зашто 31 октомври е денот кога се одлучува за иднината. ...
сите 357 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за Европа, генералот Тод Волтерс во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: