ЕСМ во загуба од 16,8 милиони евра


ЕВН Хоме од 1 јули ќе пресметува за 12,36 отсто повисока цена на потрошениот киловатчас електрична енергија кај домаќинствата. Ова го предвидува Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница не гласаа за усвојување на потребата од скратена постапка при носењето на измените и дополнувањата на Законот за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш го покажа своето антинародно лице. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница не гласаа за усвојување на потребата од ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ ...
| | веќе видена | слични

Струјата поскапува за 12,36%, но тоа нема да го почуствуваат граѓаните бидејќи ДДВ-то се намалува од 18 на 5%.Каква промена во сметките ќе имаат граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика објави дека цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 проценти, но првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
сите 300 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските партии во земјата имаат спротивставени ставови во однос на иницијативата на Северна Македонија, Албанија и Србија за регионалната соработка наречена ...
сите 334 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, д -р Мирсад Ѓерлек, истакна дека четвртиот бран на корона вирусот е неизбежен. „Не верувам дека со ...
сите 249 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ во загуба од 16,8 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: