ИНТЕРВЈУ АНДОНОВ: Корпоративните обврзници се полесен и поевтин начин за финансирање на проектите на компаниите

Многу е мал бројот на домашни компании кои одлучуваат да ги изберат корпоративните обврзници за финансирање на своите проекти. Се чини дека се уште им е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздрави одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените ...
| | веќе видена | слични

Според ТУК, одлуката беше донесена на нејзина иницијатива, но во соработка со Министерството за економија кое изминатиот период покажа капацитет за ...
| | веќе видена | слични

Што треба да знаете доколку сакате да престанете да работите за некого, и да се испробате во сопствен бизнис. Уверени сте дека имате добра бизнис идеја, ...
| | веќе видена | слични

Пишува: проф.д-р Марјан Ѓуровски, Проректор на УКЛО Треба да сфатиме дека концептот на економски стабилна држава неизбежно се темели и повикува на ...
| | веќе видена | слични

Унгарските компании имаат голем интерес за влез во македонската економија, а особено привлечен за нив е енергетскиот сектор. Сакаат да инвестираат во ...
| | веќе видена | слични

Победничкиот проект “m.Health” добива финансиска поддршка во износ од 30 илјади евра за реализација на решението кое ќе биде целосно и бесплатно достапно за ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Проф. д-р Иван Анастасовски Непобитен факт е дека фудбалерите испишаа историја, но што понатаму? Дали ќе останеме на спомените или ќе тргнеме кон нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проектот “m.Health” е избран како најиновативно и најкреативно решение за подобро управување со здравствениот систем, во рамките на првиот хакатон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Малите и средните претпријатија се од клучно значење за постигнување одржлив економски раст. Тие се важен фактор за одржување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ АНДОНОВ: Корпоративните обврзници се полесен и поевтин начин за финансирање на проектите на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: