Косовската Влада ги дозволи свадбите и матурските прослави

52 копии

Два нови случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од направени 2.216 тестирања. Оздравени пациенти и починати лица не се регистрирани, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 24 часа меѓу понеделникот и вчера од направени 2.887 тестирања се регистрирани шест нови случаи на Ковид 19, оздравени се 10 пациенти и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.682, бројката на оздравени пациенти е 149.977, на ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Бугарија ја задржува својата позиција за европска интеграција на Република Северна Македонија, која произлегува од декларацијата на Националното собрание од 10 ...
сите 435 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 99 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 167 | | | веќе видена

Тој истакна дека САД е „повторно на маса на меѓународните форуми, особено на Обединетите нации Претседателот Џо Бајден вели дека светот мора да работи заедно ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовската Влада ги дозволи свадбите и матурските прослави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: