Девојата го прекина мечот Белгија – Финска, а обезбедувањето прво ги „покри“ нејзините гради

Синоќа Белгија ја победи Финска со 2-0 во последното коло од групната фаза на Европското првенство. Белгијците на тој начин ја завршија работата во групната ...
| | веќе видена | слични

Голманот на полската репрезентација, Војчех Шчешни е уловен од камерите со цигара во раката непосредно пред натпреварот од второто коло на Евро 2020 помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 349 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 304 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 6.830 дози вакцини, од кои 638 како прва доза, 1.472 се ревакцини, а 4.720 граѓани примиле трета доза вакцина. ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојата го прекина мечот Белгија – Финска, а обезбедувањето прво ги „покри“ нејзините гради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: