Приведен криминалец по распишана потерница за издржување затворска казна

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе осуденици од затворот „Идризово“ вчеравечер се побуниле против претресот во една од собите во амбулантното одделение, по што, вооружени со палки и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 23.06.2021 во 22.10 часот во Полициската станица Гази Баба, командир во Казнено – поправната установа Идризово пријавил дека при извршување службени задачи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден полициски службеник бил повреден со остар предмет од затвореник во затворот Идризово додека ги извршувал службените задачи, информира МВР. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во средата вечерта бил пријавен напад од затвореник кон полицаец, кој бил исечен со остар предмет при претрес во соба од амбулантното одделение. Овој инцидент ...
| | веќе видена | слични

Затвореници нападнале полицајци од затворската полиција завчера попладнето во затворот Идризово, а еден од нив е исечен со нож, дознава Фактор. Овој инцидент е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец по распишана потерница за издржување затворска казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: