„Федерер може да биде опасен на Вимблдон, но…“


Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, за противник го има Кевин Андерсон во второто коло од гренслем-турнирот на Вимблдон. Овие ривали добро се ...
| | веќе видена | слични

Осумкратниот освојувач на Вимблдон, Роџер Федерер, се пласираше во второто коло, но не победи на ререн, туку при 2-2 во сетови, неговиот противник Адријан ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер се пласираше во второто коло на Вамблдон откако Андријан Манарино мораше да го предаде мечот поради повреда при резултат 2:2 во сетови. П о два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под притисок, но со освоен четвртиот сет, Роџер Федерер избегна елиминација во првото коло на Вимблдон, откако неговиот противник, Французинот Адријан Манарино ...
| | веќе видена | слични

Ветеранот Рожер Федерер со доста мака успеа да го мине првото коло на третиот грен слен турнир во 2021 година-тоа е Вимблдон. Федерер имаше големо проблеми со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 575 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 177 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 332 | | | веќе видена

Филипче иако бил предупредуван за лошиот квалитет на материјалот од кој се правени модуларните болници, не реагирал ама затоа трчал по брзи пари.Неговото ...
сите 143 | | | веќе видена

Вкупно 178 мерки изрече вчера полицијата во Скопје во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, а од нив повеќе од половината – 94 се ...
сите 246 | | | веќе видена

„Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има ...
сите 166 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Федерер може да биде опасен на Вимблдон, но…“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: