Несторовски: Македонија никогаш нема да може да му се оддолжи на Пандев, може само да му биде благодарна


Илија Несторовски преку социјалните мрежи ја искажа својата голема почит кон капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев. Македонија Несторовски кој ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16-тото Европско првенство. Избраниците на селекторот Игор ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струмичанецот Ѓорги Нецев, поранешен фудбалски судија и голем заљубеник во најважната споредна работа на светот, заедно со неговиот 14-годишен син, Лука, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред, Аријан Адеми, по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство на кое дебитираше Македонија. „Јас Сум Горд Што Со ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на ФФМ на вчерашната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука за назначување на Благоја Милевски за селектор на македонската А ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство во фудбал на кое што Македонија беше за прв пат земја учесник. „Јас сум горд што со ...
| | веќе видена | слични

Фото:ФФМ Аријан Адеми како голем фудбалски борец беше сигурен стартер на сите три натпревари кои ги одигра македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Повеќе од 36 часа екипите на ТППЕ Куманово помагаат во Старо Нагоричане, каде беснеат пожари. Помагаат во Малотино, како и во селата Ваксинце и Матејче во ...
сите 226 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

В.д. директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов денеска информираше дека во секој момент се очекува од Србија да пристигнат четири ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски: Македонија никогаш нема да може да му се оддолжи на Пандев, може само да му биде благодарна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: