Нови престрелки во САД: Тројца мртви, а четворица повредени- зголемена продажбатана оружје

Три лица загинаа, а четири се повредени во пукање во Сент Луис, соопштија властите. Локалната полиција добила пријава за пукањето во понеделникот околу 20 ...
| | веќе видена | слични

Во две одделни пукотници во Чикаго во неделата навечер едно лице е убиено, а најмалку 13 се повредени, соопшти локалната полиција, пренесува АП. Една жена е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови престрелки во САД: Тројца мртви, а четворица повредени- зголемена продажбатана оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: