Досега вакцинирани над 16.000 граѓани во Куманово

Од Агенцијата за лекови Малмед велат дека процедурите се при крај и за кусо време ќе дадат зелено светло. Пред вакциналниот пункт е Дејан Трајковски, стигнаа ...
| | веќе видена | слични

Вакцините „Синовак“ чие пристигнување се најавуваше со месеци и кои во неделата пристигнаа во Македонија чекаат одобрение од Агенцијата за лекови за да може да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Здравствениот дом во Македонски Брод привршува ревакцинацијата на граѓаните со кинеската вакцина „Синофарм“, а од 26 започна ревакцинацијата со британската„ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцините стигнаа, се забрзува процесот на вакцинација во прилепскиот регионален пункт. Повеќе граѓани се на пунктот, и од 500 дневно, сега има 890 термини. Од ...
| | веќе видена | слични

Изутрината се вакцинираа инвалидизираните лица, а почна имунизацијата и на помладата популација. Доктор Сашо Пуцакоски кој на вакциналниот пункт го следи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 729 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега вакцинирани над 16.000 граѓани во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: