Со монеро се плаќаат сајбер уцени: Пробив на „тајната“ криптовалута

Се поголемо внимание во светот особено кај регулаторите и полицијата почна да привлекува криптовалутата „монеро“. Оваа криптовалута е различна од останатите ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Американската економија бележи годишна стапка на раст од 6,4 отсто во првиот квартал, покажуваат податоците на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 366 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 188 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со монеро се плаќаат сајбер уцени: Пробив на „тајната“ криптовалута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: