(ВИДЕО) Стоилковски: Се’ ќе поскапи заради расипништво на режимот


8 копии

Трајко Славески член на ИК на ВМРО ДПМНЕ денеска на трибина на отворено на тема економија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ не случајно реагира за еколошката такса која ...
| | веќе видена | слични

Во тензична и напната атмосфера помина денешната подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика на која се решаваше за цената на електричната ...
| | веќе видена | слични

Екотаксата за горивата засега останува во парламентот без европско знаменце, но ваквата опција, како и други опции за да помине што побрзо во Собранието се ...
| | веќе видена | слични

Славески рече дека тајмингот за воведување на вакво дополнително оптоварување на буџетот на граѓаните е лош токму поради економската криза која сеуште се ...
| | веќе видена | слични

Правните служби на Владата ја разгледуваат можноста да се стави европско знаменце на Предлог-законот за воведување зелена еколошка такса за горивата кој е во ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето еколошката такса врз цената на горивата, ќе има еднократен краткорочен ефект врз инфлацијата, кој би се движел од 0,15 до 0,3 проценти, пресметаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Стоилковски: Се’ ќе поскапи заради расипништво на режимот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: