И Бруно Фернандеш го поздрави Пандев: Никогаш не е само игра!


Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16-тото Европско првенство. Избраниците на селекторот Игор ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струмичанецот Ѓорги Нецев, поранешен фудбалски судија и голем заљубеник во најважната споредна работа на светот, заедно со неговиот 14-годишен син, Лука, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалерот на Наполи, Елиф Елмас испрати порака до Горан Пандев и Игор Ангеловски кои ја заокружија приказната со македонската репрезентација со Европското ...
| | веќе видена | слични

На Европското првенство Горан Пандев ја заврши репрезентативната кариера, а дуелот со Холандија беше последен и за Игор Ангеловски како селектор на ...
| | веќе видена | слични

Елјиф Елмас со објава на социјалните мрежи им се заблагодари на Игор Ангеловски и Горан Пандев за незаборавните пет години кои ги имаше со нив во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Бруно Фернандеш го поздрави Пандев: Никогаш не е само игра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: