Прва доза вакцина вчера примиле 2.683 граѓани


9 копии
8 копии

Вакцините „Синовак“ чие пристигнување се најавуваше со месеци и кои во неделата пристигнаа во Македонија чекаат одобрение од Агенцијата за лекови за да може да ...
| | веќе видена | слични

Ако продолжи стабилната епидемиолошка ситуација во земјава, до крајот на август би требало да се прогласи крај на епидемијата, изјави завчера министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните ќе добиваат сертификат доколку прележале Ковид-19 во последните девет месеци и се регистрирни како позитивни случаи во Националниот систем. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска и утре во Албанија се „отворени денови“ за вакцинација на популацијата над 18 години. На порталот e-Albania во изминатите два дена се пријавиле над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би сакал да ја искористам оваа прилика и најпрвин да искажам во име на нашата пратеничка група и сите пратеници длабоко жалење за она што се случи во ...
сите 735 | | | веќе видена

Четворица германски експерти ќе бидат вклучени во истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница,соопшти портпаролот на Владата Душко Арсовски.Тој ...
сите 1100 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 127 | | | веќе видена

Фокусирањето на зелената агенда, дигитализацијата и инвестирањето во човечкиот капитал се неопходни за обезбедување на одржлив раст. Користењето на дигиталното ...
сите 135 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 430 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објавувајќи дел од говорот по повод 30-годишнината од независноста на Македонија вели дека македонскиот народ никогаш не водеше ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 91 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва доза вакцина вчера примиле 2.683 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: